Czekolada z obniżoną do 40% zawartością cukru

czekolada z obniżoną zawartością cukruCzekolada o zmniejszonej zawartości cukru a jednocześnie niezmienionym smaku. Do tego wyprodukowana tylko z naturalnych składników ? Dobra informacja dla dbających o linię wielbicieli czekolady.

Firma Nestle opracowacowała nową technologię, która pozwoli na zmniejszenie zawartości cukru w czekoladzie do 40 %. Jak zapewnia firma nowy produkt zachowa jednocześnie swój słodki smak. Przy użyciu tylko naturalnych produktów, badacze Nestle odkryli sposób modyfikacji struktury cukru. Pozwala on na produkcję czekolady zawierającej dużo mniejsze ilości cukru niż produkty dostępne obecnie na rynku. Nowy produkt nie będzie różnił się w smaku od standardowej czekolady.

  „To naprawdę przełomowe badania inspirowane naturą, które przyczynią się do zmniejszenia całkowitej zawartości cukru o 40 proc. w naszych wyrobach cukierniczych – mówi Stefan Catsicas, Chief Technology Officer Nestlé.”

Kiedy będzie dostępna nowa czekolada ?

 Nestle planuje opatentować nową technologię produkcji czekolady opartą na szybko-rozpuszczalnych cukrach. Na nową, zdrowszą czekoladę, będziemy więc musieli trochę poczekać. Pierwsze produkty czekoladowe z obniżoną zawartością cukru pojawią się na rynku, według producenta, na początku 2018 roku.

Jest to jeden z projektów Nestle, który zgodnie z motto firmy „Jedz smacznie, żyj zdrowo”,  skupiony jest na poprawie wartości odżywczej produktów Grupy. Firma rozwija działania mające na celu redukcję zawartości w swoich produktach składników odżywczych takich jak cukier, sól, kwasy tłuszczowe trans czy nasycone kwasy tłuszczowe. Z drugiej strony wzbogaca swoje produkty o witaminy i składniki mineralne, których może brakować w naszej diecie takie jak witamina D czy wapń.

 

 

Facebooktwittergoogle_plusFacebooktwittergoogle_plus

1Komentarz

  • Dunia

    09/12/2016 at 17:50 Odpowiedz

    To bardzo dobra wiadomosc, uwielbiam czekolade,poczekam , przetestuje

Dodaj komentarz